Resurrection CHIMAIRA
Metalcore akımının en deli dolu gruplarından biri olan Chimaira, 4'üncü albümleri ''Resurrection'' ile kendi sınırlarını belli etmiştir artık.
Zira bir önceki albümleri "Chimaira" ile çok fazla tekrara, tekdüze beste yapısına ve yeniliğe kapalı bir rotaya yönelen grup, "Resurrection"da o üslubu beste aşaması ve yer yer vokal tarzı olarak aşmışsa da metalcore'un etiket özelliklerinden fazla dışarıya çıkmayacak bir müzikal yolculuğa sahip olacağını ortaya çıkardı. Gitarların distortion tonları bakımından fezadan seslendiği ultra güçlü bir müzik var ortada fakat bu, teknolojik imkânların da etkisiyle çok zor elde edilecek bir şey değil artık. O bakımdan grupların, özellikle de güçlü sound konusunda birbiriyle yarışan metalcore gruplarının hangisinin daha sert bir gitar tonu ayarladığı değil, hangisinin daha melodik ve daha vurucu parçalara imza attığıyla ilgileniyorum uzun bir süredir. Chimaira ise Devildriver ve As I Lay Dying gibi grupların 2005 çıkışlı albümlerine nazaran bu bakımdan vasat sayılabilecek bir kıvamda ilerliyor şu an için. Fakat yine de "Resurrection"ın bir önceki albüm "Chimaira"dan daha iyi ve daha sık dinlenilir bir albüm olduğunu düşünüyorum. Başlı başına bir metalcore başyapıtı olan 'Six' adlı şarkı ile özellikle... Umarım Chimaira, ikinci albümleri "The Impossibility Of Reason"dan daha iyi bir albüm yapamayacağı görüşümde bir gün beni yanıltır.

sadi tırak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.