The Forgotten Goddess ECHOES OF ETERNITY
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
Üç tane death metalcinin önüne melek sesli bir hatun koyun. Koyun canım, bir şey yapmazlar! Hatta müzik yapabilirler, sonuç da hiç fena olmaz.
EOE "sıktı bu kadın vokal modası" diyenlerin çoğaldığı bir dönemde farklı bir anlayışla karşımıza çıkıyor. Her şeyden önce, Arch Enemy'i saymazsak, EOE bildiğiniz örneklerin en sertlerinden. Brutal ya da scream vokal eşliğinde dinlemeye alıştığımız bir müzik tarzının Francine Boucher'ın düz vokalleriyle birleşmesi EOE'nin özgünlüğünde başlıca etken. Ekibin kurucularından Brandon Patton gitarist olarak ileride adını duymaya devam edebileceğimiz bir isim. Bas gitarda Duane Cowan ve diğer kurucu eleman olan baterist Kirk Carrisonan da sağlam bir ikili oluşturuyorlar. Grup elemanlarının müzik kaydı üzerine tahsil yapmış olmaları da tabii albümün kalitesine olumlu olarak yansıyor. Vokali fazla önde bulanlar olacaktır ama ben yerinde bir tercih olduğunu düşünüyorum. Ayrıca belirtmek isterim ki, Chuck Schuldiner ve Death grubunun EOE elemanlarını ne kadar etkilemiş olduğunu görmek, Chuck'ın ölümsüzlüğü üzerine çok şey söylüyor. 'The Forgotten Goddess', çok iyi bir ilk albüm. İkincisini bekletecek cinsten.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.