Xecutioner's Return OBITUARY
Candlelight
''Cause Of Death'' albümü yıllardır benim için bir başucu kitabı niteliği taşıyan, Florida Death Metali'nin efsanevi topluluğu Obituary; 2005 yılında yayınladığı geri dönüş albümü ''Frozen In Time'' ile yaşattığı hayal kırıklığını yeni albümde bir nebze olsun toparlasa da halen eskiye dair özelliklerinden yoksun.
Şu ne olduğu anlaşılmayan garip ve boğuk gitar tonunu neden ısrarla kullandıklarını anlamıyorum. 1990 yılında bile jilet gibi tonlarla albüm yapan (çok yaşa James Murphy, büyük adamsın) bir topluluğun dijital kayıtlar çağında bu kadar kötü tonlar kullanmasını gerçekten anlayamıyorum. Müzikal olarak "Frozen In Time"dan çok daha ileride bir albüm ancak örneğin bir "World Demise" ile karşılaştırılamaz bile. John Tardy'nin benzersiz vokali, Obituary'i hala vazgeçilmez kılan en önemli özellik. Lakin doksanlardaki Obituary'i ve Scott Burns soundunu çok özlüyorum. Böyle önemli mazisi olan bir gruba 6'dan düşük puan vermeye de elim varmıyor.

Selim Varışlı

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.