Gambling With The Devil HELLOWEEN
SPV / Atlantis Müzik
Helloween, ''Keeper Of The Seven Keys''in devamını getirdikleri ''The Legacy'' ile büyük riskin altına girmiş ve bana kalırsa mükemmele yakın bir albümle alnının akıyla imkansız görünen sınavı atlatmıştı.
On ikinci Helloween albümü Saxon'un solisti Biff Byford'un sesiyle karşılaştığımız 'Crack The Riddle' introsu ile açılıyor. Geçmişinde muhteşem intro'lara imza atan Helloween'in kuşkusuz en baştan savma introsu. Fakat intro'dan sonra gelen 'Kill It' tüm endişelerimizi boşa çıkarıyor, "Better Than Raw"daki 'Push'un sertliğinde, grubun "Walls Of Jericho" zamanlarını çağrıştıran muhteşem bir açılış. Albüm, Weikath'ın bu albümdeki en iyi parçası 'The Saints', tipik Andi Deris single'ı 'As Long As I Fall' ile hayalkırıklığına uğratmadan devam ediyor. Helloween'in dünyanın gidişatını eleştiren ama geleceğe de pembe gözlüklerle bakan şarkılarına güzel bir örnek oluşturan 'Paint A New World' ve Stratovarius'u anımsatan 'Final Fortune' ile beklentiler karşılanırken "şeytanla kumar" konseptini anlatan üç şarkının ardından albümün tek "happy metal" şarkısı 'Can Do It' geliyor. O kadar sevimli bir şarkı ki, keşke bunun gibi bir iki şarkı olsaydı diye düşünüyorsunuz. Biraz cepten yediklerini düşündüğüm 'Dreambound'un ardından albüm boyunca üzerimde oluşan belli belirsiz "Walls Of Jericho" hissiyatını iyice kuvvetlendiren, 'How Many Tears'in uzaktan akrabası olarak gördüğüm "Heaven Tells No Lies' ile albüm muhteşem bir şekilde kapanıyor. Sascha ve Weiki'nin mükemmel paslaşmaları ve yeni davulcu Dani Löble'nin Helloween tarzını özümsemiş davul stili ile şahlanan enstrümantal kısımlar dinleyiciyi zevkten dört köşe etmeye yetiyor. Tüm bunun üzerine Andi'nin sürprizlere açık vokal performansı da eklenince bir Helloween fan'ının ağız kısmı boydan boya yarılmış balkabakları gibi sırıtmaması mümkün değil. Sonuç olarak; "Master Of The Rings" gibi albümlerin pozitif ruh haline veya "The Legacy"in müzikal zenginliğine sahip olmasa da Helloween'in kalitesini sergileyen bir eser "Gambling With The Devil". Ve en önemlisi, tam da konserlik bir albüm!

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.