Rise Of The Tyrant ARCH ENEMY
Century Media / EMI
''Şarkı sözlerine çok fazla duygu kattım. Bazıları beni ağlatırken bazıları gerçekten çok sinirlendiriyor. Yaşadığımız acılardan ve kayıplardan bahsediyorlar. Bu kasvetli havayı biraz dağıtmak için ise 'We Will Rise' tarzı mücadeleci sözler de yazdık. Bu dünyada sadece acı ve adaletsizlik yok; umut, sevgi ve arkadaşlık da var!'' diyor Angela Gossow grubun yedinci albümü ''Rise Of The Tyrant''daki şarkı sözleri için.
İşi müzikal boyuttan ele alacak olursak ise İsveç'in en iyi metal gruplarından Arch Enemy'nin bence en iyi albümü ile karşı karşıyayız. Daha önce hiçbir Arch Enemy albümünde bu denli güçlü gitar tonları, bu denli melodik besteler, bu denli akılda kalıcı nakaratlar, bu denli sağlam düzenlemeler duymamıştım. İsveç'in kendine özgü melodik death metal'inin geldiği günümüzdeki son noktadır "Rise Of The Tyrant"! Gitarist ve besteci Michael Amott'ın albüm boyunca adeta şov yaptığını belirterek bitiriyorum. Grubun fanlarını geçtim, death metal ve hatta thrash metal seven herkesin mutlaka dinlemesini öneririm!

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.