Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00230/
Rise Of The Tyrant
Century Media / EMI
''Şarkı sözlerine çok fazla duygu kattım. Bazıları beni ağlatırken bazıları gerçekten çok sinirlendiriyor. Yaşadığımız acılardan ve kayıplardan bahsediyorlar. Bu kasvetli havayı biraz dağıtmak için ise 'We Will Rise' tarzı mücadeleci sözler de yazdık. Bu dünyada sadece acı ve adaletsizlik yok; umut, sevgi ve arkadaşlık da var!'' diyor Angela Gossow grubun yedinci albümü ''Rise Of The Tyrant''daki şarkı sözleri için.
İşi müzikal boyuttan ele alacak olursak ise İsveç'in en iyi metal gruplarından Arch Enemy'nin bence en iyi albümü ile karşı karşıyayız. Daha önce hiçbir Arch Enemy albümünde bu denli güçlü gitar tonları, bu denli melodik besteler, bu denli akılda kalıcı nakaratlar, bu denli sağlam düzenlemeler duymamıştım. İsveç'in kendine özgü melodik death metal'inin geldiği günümüzdeki son noktadır "Rise Of The Tyrant"! Gitarist ve besteci Michael Amott'ın albüm boyunca adeta şov yaptığını belirterek bitiriyorum. Grubun fanlarını geçtim, death metal ve hatta thrash metal seven herkesin mutlaka dinlemesini öneririm!

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.