Sworn To A Great Divide SOILWORK
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
2005 çıkışlı ''Stabbing The Drama'' adlı albümleri ile İsveç'i aşıp tüm Avrupa'da popüler olan ve Ozzfest sayesinde Amerika hayalini de gerçekleştirmiş olan Soilwork, bestecisi Peter Wichers'ın (aynı zamanda grubun kurucularındandır) ayrılmasının ardından yayınladığı bu ilk albüm ile yoluna emin adımlarla devam ediyor.
Peter'dan sonra grubun nasıl bir albümle karşımıza çıkacağını merak ediyorduk. "Sworn To A Great Divide" bu merakımızı giderirken, yeni gitarist Daniel'ın (aynı zamanda Dimension Zero'da çalıyor) grubun diğer gitaristi Ola ile gayet iyi anlaşıp önceki albümler ile arada büyük farklar yaratmayacak bir beste yaratım sürecine girdiklerini de ortaya çıkarıyor. İsveç ve Soilwork usulü metalin yer yer metalcore öğeleri ile süslenmiş hali mevcut bu albümde. Geçtiğimiz ayki sayımızda röportaj yaptığımız vokalist Björn ise vokal melodileri konusunda iyi bir iş çıkarmış diyebiliriz. Grubun müziğini In Flames'den ayıran en bariz özellik de işte bu vokaller zaten. Tabii ki "Stabbing The Drama"nın o ilk dinleyişte bile vuruculuğunu hissettiren hitlerinden yoksun bir albüm bu fakat Peter sonrası ben açıkçası daha vasat bir albüm bekliyordum kendilerinden. Şunu da eklemekte fayda var, grup 7 albümlük kariyerinde hala 9 verebileceğim bir albüm çıkarabilmiş değil. Bundan sonra çıkarması da bence zor.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.