Angel Down SEBASTIAN BACH
EMI
Nihayet! Yıllardır (haklı olarak) eskinin mirasından geçinmekle suçlanan Sebastian abimiz kendine yakışır bir albümle dönerek geç de olsa, güç de olsa nihayet olabilmiş dedirtiyor.
Buyurun, sıradan gidelim: Albüme adını veren açılış şarkısı, Bach'ın bu seferki sağlamlığını kanıtlayarak işin başından içimizi rahatlatıyor. Oldschool melodisiyle eski kuşaklara bir selam çakan 'You Don't Understand', sahnede kulağa birkaç gömlek daha üstün geleceğini belli ediyor. Aerosmith klasiklerinden 'Back In The Saddle' ile Axl Rose içeren üç şarkılık sürece giriyoruz. Bu yoruma gerek var mıydı derseniz, bence yer kalabalığı. İlk single '(Love Is) A Bitchslap' groovy yapısıyla başarılı bir şarkı ancak Axl var diye single olduğu da bariz. 'Stuck Inside' bu üçlünün en iyisi fakat Axl dinleyeceğim diye albümü edinecek olan varsa, bu şarkıların hiç birinde varlığı ile yokluğunun pek bir şey farkettirmediği konusunda uyarayım. Prodüktör Roy Z ve Bach'ın imzalarını taşıyan 'American Metalhead', denyo temasına karşın en iyi ve en sert şarkılarından. Onu izleyen 'Negative Light' ve 'Live & Die' da enerjileri yüksek şarkılar, birazdan yumuşayacağımızın habercileri. Ballad'lardan ilki 'By Your Side' maksat ballad olsun diye eklenmiş bir şarkı. Kötü değil, ancak 2007 itibariyle elinde bir klasik yoksa, albüm mutlaka ballad içermeli diye bir kural da yok bence. 'Our Love Is A Lie' bir diğer "idare eder" şarkı. 'Take You Down With Me' de Bach'ın önceki solo çalışmalarını hatırlatan vasat bir şarkı ama onu takip eden 'Stabbin' Daggers' Skid Row'un Skid Row olduğu dönemlerin canlılığıyla durumu toparlıyor. 'You Bring Me Down' Amerikan Metalinin gelmiş geçmiş en iyi seslerinden biriyle muhattap olduğumuzu bir kere daha hatırlatan bir diğer konserlik parça. Kapanış, Rock dünyasının Serdar Ortaç'ı Desmond Child'dan bir besteyle geliyor. Damarlarında kan niyetine Dolar dolaşan Child'ın klasik balladlarından. Seksenlerde platin plaklara boğulan ticari Hard Rock'tan hoşlanıyorsanız sizin için bir cevher olabilir. Bana göre, "dinlenebilir" bir şarkı; o da Sebastian hatrına. "Angel Down", lüzumundan fazla uzun olduğu için ancak 7.5 verebileceğim bir albüm ancak CD player'ınızı programlayıp biraz kırpınca 9'luk bir tad yakalamak da mümkün.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.