Darphane DARKPHASE
Cihan Plak
Ankara'nın tanınmış gruplarından, 1994 yılında ''Waning Moon, Setting Sun'' gibi döneminin ilerisinde bir Thrash albümüne imza atmış olan Darkphase, yıllar sonra yeni bir albümle karşımızda.
Grubun Thrash Metal'den uzaklaşmış ve iki şarkı haricinde Türkçe sözlere yönelmiş olması ilk olarak göze çarpan ayrıntılar. Darkphase uzun yıllar sevenlerinden uzak kalsa da üretmeye ara vermediği için "Darphane" 1995 – 2005 arasında yapılmış bestelerden oluşuyor. Albüm kaydı, özellikle gitar kaydı başarılı. Ne yazık ki aynı şeyi vokaller için söylemek zor. Darkphase'in Thrash Metal'den Heavy Metal'e yönelmiş olması vokalist Erkin Şahin'in kapasitesinin yetersiz kaldığı bir seçim olmuş. Buna bağlı olarak, bestelerin önemli bölümü vasatı aşamıyor. 'Sen', 'Nihavend Longa' yorumu ve 'Rüya' albümün öne çıkan şarkıları ancak onlar da bütünü kurtarmaya yetmiyor. İngilizce şarkılardaki gramer hataları da talihsiz birer tesadüf. "Darphane", maalesef, Darkphase'in sahip olduğu potansiyeli doğru yansıtamayan bir kayıt. Grubun 2008'de yayınlamayı düşündüğü albümünün bu köklü isme daha yaraşır bir eser olmasını can-ı gönülden diliyor ve verebildiğim en yüksek notu veriyorum.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.