Beautiful Tragedy IN THIS MOMENT
Century Media / EMI
Geçtiğimiz yılın en bomba çıkış albümlerinden birine sahip olan In This Moment'ı şimdilik en azından albüm kritiği bazında sayfalarımıza taşımaya karar verdik.
Her kim ki hatun vokalli metalcore dinleyicisidir, hemen bu albümü ediniversin, gruba hayran oluversin! Metalcore akımının en dikkat çekici çıkışlarından birine imza atan grup özellikle de güzel ötesi bayan vokalistleri Maria Brink'in sesiyle olsun, sahne tavrıyla olsun her özelliğiyle ayrı hayran toparlamaya devam ediyor. Ozzfest ile başladığı yolculuğuna şimdi de Ozzy - Rob Zombie turnesinin açılış ekibi olarak devam eden In This Moment, albümünün değişen dinamiğiyle de dinleyenleri şok ediyor. Gitar işçiliğinin karakteristik vokaller üzerine yatırıldığı ve güçlü temposuyla ilk andan sizi ele geçirirken, ikinci yarısından itibaren konseptin de etkisiyle kara bir bulut gibi çöküyor albüm üzerinize. Dinamizm doom metale fiilen yaklaşmasa da mevcut en karanlık, doomy atmosferi taşıyıveriyor kulak zarınızdan beyin kıvrımlarınıza doğru. Maria'nın hıçkırıklara boğulacakmış gibi ağlamaklı olan sesi, albüm nihayete ererken karanlıktan bembeyaz ellerini uzatmış sarışın bir kadın gibi sizi hayranı olmak için tam göbeğine çekiveriyor yapayalnızlığın.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.