OZ: In Transcendence PAGAN
Hammer Müzik
Türkiye'de 90'lı yıllara damgasını vurmuş birkaç black metal grubundan biriydi Pagan. ''Heathen Upheavel'' adlı demo albümleri ile öyle bir iz bırakmışlardı ki, kısa süren aktif dönemlerinin ardından bile birçok black metal topluluğu Pagan'dan ilham alarak kuruldu.
Grup elemanlarından Emre ve Arda'nın birbirine binlerce kilometre uzak ülkelere (hatta farklı kıtalara) gitmeleri ile askıya alınmış olan ilk Pagan albümü projesi ise yıllar sonra nihayete ulaştı ve Hammer Müzik tarafından raflara yollandı. 'Kök-Tengri' (Gök Tanrı) adlı Türkçe şarkı dışında albümde yer alan tüm şarkılar İngilizce. Black metalin kendine has soğuk, tüyler ürpertici ve seri gitar hareketlerine dayanan acımasızlığı orta seviye bir kayıt kalitesi ile sunulmuş. Albümde vasatı aşamayan şarkıların olduğu da aşikar ama uzun yıllardır albümü beklenen bir black metal grubunun nihayet bu albümü çıkarabilmesi açısından olaya yaklaştığımızda bence ortaya çıkan tablo fena değil. Black metal'in son yıllardaki "catchy" (dinleyeni kolay yakalayan) üslubu yerine; albüm boyunca korunmuş olan old-school tavra da dikkat çekmek gerek.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.