The Roundhouse Tapes OPETH
Peaceville Records
Londra'daki Roundhouse Gösteri Merkezi; The Stranglers, Rolling Stones, David Bowie, Jimi Hendrix, The Doors ve Led Zeppelin gibi müzik efsanelerinin unutulmaz konserlerine ev sahipliği yapmış dünyadaki en önemli gösteri salonlarından biri olarak bilinir.
Bir başka efsanevi grup Iron Maiden'ın ise ilk kaydı 79 tarihli "The Soundhouse Tapes" adlı E.P.'dir. Progresif metalin eşsiz grubu Opeth, bu iki alakasız cümleyi ortak bir noktada kesiştiriyor. Zira İsveçli grup, Kasım 2006'da Londra Roundhouse'da verdiği konseri kaydetti ve 2007 sonunda bu kaydı, Iron Maiden'ın ilk E.P.'sinin ismine göndermede bulunan bir isimle yayınladı: "The Roundhouse Tapes"
Toplam 8 şarkı içermesine rağmen, Opeth'in karakteristik uzun şarkıları sebebiyle 2 CD'den oluşan albüm, görsel olarak konserlerinde vasat bir performans sergileyen grubun, işitsel anlamda tatmin edici bir sonuca ulaştığının kayıtlı ilk resmi kanıtı. Konser albümlerinde kaydın kalitesi kadar konser atmosferinin kayda yansıtılış şekline de önem veririm. Opeth; şarkılarına eşlik edilmesi en zor gruplardan biri olduğu için bu konuda bir Iron Maiden veya Rush kıvamı yakalayamamış tabii ama "canlı performans" tınısını albüme ölçülü bir şekilde yansıtabilmiş. Şarkılar albümdeki hallerine sadık bir şekilde çalınmış. Tek eksik, konserlere daha uygun bazı şarkılara bu albümde yer verilmemiş olması. (Albümün DVD versiyonu da yolda.)

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.