Killing Season DEATH ANGEL
Nuclear Blast / Hammer Müzik
San Francisco'nun thrash metal'i ile ünlü bölgesi Bay Area'dan çıkan en ayrıksı thrash metal grubu Death Angel; 1982 yılında kurulmuş bir grup olsa da, kritiğini okuduğunuz albüm kendilerinin 5'inci stüdyo albümü maalesef.
Neden mi maalesef? (Bayılırım okuyucuya soru soran yazar profiline) Çünkü bu şahane grup çok daha fazla albümü hak ediyordu bana kalırsa. Bu sebeple; 2001 yılında Chuck Billy'nin (Testament) kanser tedavisi için düzenlenen yardım konserinde 1991'den sonra ilk kez yeniden bir araya geldiklerinde en çok sevinenlerden biriydik. Sevincimiz tam 3 yıl sonra 2004 yılında daha da katlandı çünkü grup öyle bir geri dönüş albümü yapmıştı ki... "The Art Of Dying" tabiri caizse tadından yenmiyordu. Zaten thrash metal'in sadece somurtmaktan ibaret olmadığını bilenler çoktan hatim etmiştir o albümü eminim.
Geçtiğimiz ayın sonunda yayınlanan "Killing Season" ise Death Angel sevgimizi depreştirdi yeniden. Dinlerken mutlaka bir şekilde eşlik etme isteği uyandıran nakaratlar ve hızlı gitar riffleri, zıplatan bas soundu ve melodik, serseri, bol tempo değişimli bir vokal. Coşmak için daha ne gereksin ki? E bir de; daha önce Velvet Revolver, Foo Fighters, Rush, Shadows Fall gibi gruplarla çalışmış Nick Raskulinecz'ın bu albümde prodüktörlük yaptığını da eklersem sanırım olayın ciddiyetini daha rahat kavrarsınız.
Machine Head, Exodus ve Municipal Waste sonrası şimdi de Death Angel thrash sevdamızı körüklüyor! Dinle dinle doyamazsın ey sevgili thrash manyağı okuyucu. Ha eğer thrash manyağı değilsen de Death Angel'in çekik gözlü Filipin asıllı grup elemanları sana 11 şarkı boyunca göz kırpıyor. Tav olmak için fazla bekleme bence!

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.