Roadrunner Records / Equinox Müzik
Cavalera kardeşlerin 96'dan 2006'ya dek 10 yıl boyunca birbirlerinden uzak kalmaları müzikal olarak kendilerine yaramış diyebiliriz.
Zira ikili, Sepultura'nın "Chaos A.D." ve hatta daha önceki dönemlerine benzeyen bir atmosferle, güçlü bir soundla ve hırslı sözler ile geri döndü. Kadroda lead gitarist olarak Soulfly'dan (ve daha öncesinde Ill Nino'dan) tanıdığımız Marc Rizzo etkisi de hemen hissediliyor. Gojira gitaristi Joe ise bu kadroda basgitarist olarak yer alıyor fakat albümde basgitarın etkin olduğu bir sound söz konusu değil. Bestelere gücünü veren, ritim ağırlıklı hızlı ve çiğ gitar riffleri ile Iggor'un gümbür gümbür davul partisyonları. Max'in hırçın vokalleri de tabii ki ön planda. Bu nefret kusan vokallere iki şarkıda kendi oğulları Joe ve Richie de katılıyor ve "aile boyu Cavalera" formatı yakalanıyor. Hem müzikal hem de şarkı sözleri açısından sert, hızlı ve direkt bir sunuma sahip "Inflikted"; hem old-school Sepultura dönemlerine bir gönderme, hem de Cavalera kardeşlerin metal dünyasına gümbür gümbür bir armağanı.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.