Feel The Blade LEGION OF THE DAMNED
Massacre Records
2004 yılından bu yana Legion Of The Damned ismiyle takılan Hollandalı leş metalciler, işi iyice gaddarlığa götürmekte kararlı görünüyor. Bu albüm grubun son 3 yılda çıkardığı 3'üncü albüm. Yani üretim anlamında bir sıkıntı yok.
Peki nedir bu ekibin olayı? Vahşi, acımasız thrash rifflerinin ne olduğunu biliyorsanız tamamdır, bu adamların işi o riffler ve nefret dolu bir vokalle kulaklarınıza tecavüz etmek! Sadece bu kadar mı? Bu kan revan saçan gitarlar yer yer death metal hudutlarında takılırken, albümün hiçbir saniyesinde hız tutkusundan asla ödün vermiyorlar. Bu sebeple davulcuları Erik'in ahtapot kollu olduğunu düşünebilirsiniz. Sözlerde pek iç açıcı mevzulardan bahsetmiyorlar, e zaten bir korku filmi izlemeye giderken romantik / komedi filminden beklentilerimiz ile aynı beklentilere sahip olmayız değil mi?
Aslında olaya, solo gitarların ön plana çıkmasıyla biraz melodi de katsalar fena olmaz. Bu haliyle çok ritim ağırlıklı bir seyre sahipler.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.