Greatest Hit (...and 21 Other Pretty Cool Songs) DREAM THEATER
Rhino Records
Dergideki yazıda bahsettiğim üzere Dream Theater ''progresif yanılgısı''nın kurbanı olarak sıkça tartışılsa da, bence grubun en ağır eleştirmenleri kendi fan'ları. Grubun açığını bulma konusunda kimse fan'ları kadar acımasız değil.
Ben de en ufak falsolarında celallenen fan'lar arasındayım. Bu toplama çıkmadan önce "Çakal Portnoy best of'la para götürecek şimdi", "Light side ile MTV'ye kapak atmaya çalışıyor", "'Metropolis' nasıl olmaz" diye vızıldıyordum. Fakat albümü dinlerken tam tersine eskiden çok sevmediğim şarkıları sevmeye başladım, daha önce duymadığım bazı partisyonları keşfettim, gruba olan sevgim arttı. 'Endless Sacrifice'ı nedendir bilinmez pek sevmezdim mesela, şimdi bu şarkıdan keyif almadığım yıllara lanet ediyorum:) Lakin 'Pull Me Under' ve 'Another Day'in yeni hallerini beğendiğimi söyleyemem. Bir de, telif haklarından dolayı ilk albümden şarkı alamamaları talihsizlik olmuş. Albümde DT fan'larının b-side favorilerinden 'To Live Forever'ın bulunması güzel ama keşke uzun versiyonu alınsaydı. Bir de diğer b-side favorisi olan 'Speak To Me' farzı misal 'I Walk Beside You' yerine alınsaydı tadından yenmezdi.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.