Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00513/
Watershed
Roadrunner / Equinox Müzik
''Black Water Park''tan itibaren açıldıkları progresif sularda yüzmüyorum pek. Zira enstrüman mastürbasyonunun, müziğin ruhunu zedelediğini düşünürüm. Son birkaç albümdür girdikleri ''sadece progresif olabilme'' kalıbından kurtulmalarını beklerken, Opeth yine yaptı yapacağını.
Yılın en iyi metal albümlerinden biriyle karşımızdalar! Evet hala yoğunlukla progresif bir tarz söz konusu fakat Opeth'in özgünlüğünü açıkça ortaya koyan o eşsiz armonik atmosferle... Mikael'in aslında ne kadar büyük bir 70'ler blues / rock hayranı olduğunu bestelere yansıtması; "Damnation" dışında son albümlerde bu kadar açıkça duyamadığımız bir ayrıntıydı. 7 şarkılık "Watershed", ilk 3 albüme müzikal açıdan en yakın duran Opeth albümü aynı zamanda ve o ilk 3 albüm; tek tek ekstrem müzik şaheseri olarak değerlendirilebilir. Albümdeki favori parçalarım 'Coil', 'Burden' ve 'Hessian Peel' klasik Opeth marşları olacak potansiyeldeler. Sonuç itibariyle "Watershed" bir Opeth dinleyicisini her şekilde mest edecek özelliklere sahip. İlk defa Opeth dinleyecekler için de güzel bir başlangıç olacaktır.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.