Paradox II: Collison Course ROYAL HUNT
Inside Out / Atlantis Müzik
Herhangi bir albümünü başyapıt konumunda göremesem de her zaman kalburüstü albümler kaydetmiş güzide bir progresif rock grubudur Royal Hunt. Danimarkalı grubun ''Paradox'' isimli albümü Royal Hunt diskografisinde hep el üstünde tutulur.
Gitarist Andre Andersen liderliğindeki grup için de özel bir anlama sahip olmuş olacak ki bu albümün devamını getirme ihtiyacı duymuşlar. Bu defa vokallerde Yngwie Malmsteen'den hatırlayacağımız Mark Boals var. İlk "Paradox"taki D.C.Cooper ve RH'in devamında vokal yapan John West'ten daha metalik bir sesi var Boals'un. Onun varlığı albümü yer yer Malmsteen'in "Alchemy"sine yaklaştırıyor. Bu da Malmsteen 90'lar ortası dönemini sevenleri memnun edecek bir durum. Şarkı bazında baktığımızda; 'The First Rock', 'Exit Wound' ve 'Tears Of The Sun' bir adım öne çıkıyor ama diğerleri de çok geride durmuyorlar. Her şey progresif nizama uygun. Sahte agresyonlardan ve anlamsız virtüözite şovlarından arınmış, zarif ve güzel, senfonik öğesi bol progresif metal arıyorsanız, "Paradox"lardan "Paradox" beğenin.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.