Be Gone PHARAOH
The End Records
Chuck Schuldiner'ın muhteşem projesi Control Denied'ın ilk ve tek albümündeki performansıyla bana göre 90'ların en iyi vokal performanslarından birine imza atan Tim Aymar'ın grubu Pharaoh'u göklere çıkaracak değilim.
Tim Aymar bu grupta Control Denied'daki oktav deviren inanılmaz performansı yerine daha iddiasız bir vokal tarzını benimsiyor, hatta dinlerken "Ulan Chuck ne yapmış da bu herifi öyle söyletmiş?" diye düşünüyorsunuz. Grubun müziği de Iron Maiden, Judas Priest, biraz da eski Manowar'un karışımı gibi, yeni bir şey veya kendine has bir kırıntı bile yok. Ama her şeye karşın bence geleneksel metal olgusunu bayat bir tat vermeden yakalayabilen nadir gruplardan biri Pharaoh. "Be Gone" da diğer albümleri gibi yükselen alçalan mikro ekonomi grafiklerine benziyor. 'Dark New Life', 'Red Honor', 'Rats And Rope' gibi ilk dinleyişte aklınıza kazınan şarkılarla on kere dinleseniz de hiç iz bırakmayan şarkılar arasında gidip geliyor. Ama benim gibi geleneksel metal melodileriyle ruhunu besleyen ve iyi bir vokale hasret kalan biriyseniz, denemenizde fayda var.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.