Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00516/
Be Gone
The End Records
Chuck Schuldiner'ın muhteşem projesi Control Denied'ın ilk ve tek albümündeki performansıyla bana göre 90'ların en iyi vokal performanslarından birine imza atan Tim Aymar'ın grubu Pharaoh'u göklere çıkaracak değilim.
Tim Aymar bu grupta Control Denied'daki oktav deviren inanılmaz performansı yerine daha iddiasız bir vokal tarzını benimsiyor, hatta dinlerken "Ulan Chuck ne yapmış da bu herifi öyle söyletmiş?" diye düşünüyorsunuz. Grubun müziği de Iron Maiden, Judas Priest, biraz da eski Manowar'un karışımı gibi, yeni bir şey veya kendine has bir kırıntı bile yok. Ama her şeye karşın bence geleneksel metal olgusunu bayat bir tat vermeden yakalayabilen nadir gruplardan biri Pharaoh. "Be Gone" da diğer albümleri gibi yükselen alçalan mikro ekonomi grafiklerine benziyor. 'Dark New Life', 'Red Honor', 'Rats And Rope' gibi ilk dinleyişte aklınıza kazınan şarkılarla on kere dinleseniz de hiç iz bırakmayan şarkılar arasında gidip geliyor. Ama benim gibi geleneksel metal melodileriyle ruhunu besleyen ve iyi bir vokale hasret kalan biriyseniz, denemenizde fayda var.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.