Holographic Universe SCAR SYMMETRY
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
İsveç'ten kötü grup çıkmıyor. Bu hep böyleydi, hala böyle. Rock ve metal müzik tutkunları için neredeyse bir ''hayaller ülkesi'' konumuna sahip bu sarı lacivert ülkenin (renklerin asilliği de önemli bir etken tabii) son yıldız adaylarından biri de 2004'den bu yana aktif olan Scar Symmetry.
Sessiz ve derinden ilerleyişini sürdüren grup, melodik death metalin modern örneklerini sunuyor. 'Holographic Universe' adlı muhteşem şarkı ile aynı adı taşıyan bu albüm, grubun henüz 3. albümü. Fakat kafayı yıldız sistemleri, astronomi ve uzay gibi konularla bozmuş olan elemanlar şimdiden kendilerine kemik bir dinleyici kitlesi edindi diyebiliriz. İsveç ve melodik death metal dediğimiz anda aklınıza In Flames ve Dark Tranquillity gelmiş olabilir fakat Scar Symmetry daha çok Soilwork ekseninde. Özellikle birçok nakaratta kullandıkları clean vokaller ile bu benzerliği uygun görmek olağan. Fakat Soilwork etkisinden kurtulup daha özgün bir konuma ulaşmak istiyorlarsa, yapacakları daha farklı ve sürpriz şeyler olmalı.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.