Sangerkrieg IN EXTREMO
Universal Music
İngilizceye ''at the edge'' ya da ''in the extreme'', Türkçeye ise ''uçlarda'' olarak tercüme edebileceğimiz isimleriyle folklorik Alman metalciler, 10'uncu stüdyo albümlerini de yayınladı. 14 Almanca şarkıdan oluşan albüm; grubun en iyi albümü değil ama In Extremo müziğini sevme sebeplerimizden bazılarını da barındırıyor.
Nedir bu sebepler? Birincisi, işin folklorik kısmı için kullanılan enstrümanlar ile distortion tonlu gitarların uyumu. İkincisi, nakaratlardaki "eşlik etmek zorundasınız" coşturuculuğu. Üçüncüsü ise vokalistleri Michael Robert Rhein'ın hem sert hem de hüzünlü vokalleri yaparken akılda kalıcı melodiklikten kopmaması. Şimdi "bu adamlar nelerden bahsediyorlar hemşerim?" diyenleriniz olabilir. "Valla ben de bilmiyorum çünkü sözler Almanca" deyip işin içinden çıkmayayım :) Sürekli takındıkları bir ortaçağ tribi var bir kere. 8 ile 15'inci yüzyıl arasında olmuş bitmiş ne kadar efsane varsa anlatıp, deliriyorlar. Bu arada grubun, şahsi kanaatimce en iyi albümlerini de yazayım da, işe oradan başlayın; "Mein Rasend Herz" (2005)

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.