Night Eternal MOONSPELL
SPV Records / Atlantis Müzik
90'lı yılların en özel gruplarındandı Moonspell. Portekiz'den buralara kadar ulaşıp Avrupa'da büyüyebilen başka metal grubu olmaması ile zaten yeterince dikkat çekici bir konuma sahiplerken, en az 3-4 tane muhteşem albümleri ile saygı ve sevgi dağarcığımızda güçlü bir yere sahipler.
Depeche Mode etkisinden kurtulup köklerine döndükleri "The Antidote" (2003) albümünün etkisi hala üzerimizde. Hatta o kadar ki, bir önceki albüm "Memorial"ın vasatı aşamayan müzikalitesi bile etkilemedi beni. Ben hala "Antidote"daydım. Şairlik ve hikâye yazarlığı konusunda oldukça etkileyici bir uğraş ve üsluba sahip olan karanlıklar adamı Fernando'nun dizelerindeki aşk, yalnızlık, rüya, kabuslar, korku, ölüm ve trajedi gibi kavramlara dair esintiler; Ricardo'nun telif hakkı Paradise Lost'a ait olan doom / gotik tandanslı riff ve melodileri ile birleşince ortaya yine muazzam bir eser çıkmış. Anneke destekli 'Scorpion Flower' gotik müzik sevdalıları için tam bir yaz hiti. 'Spring Of Rage' ise "The Antidote"dan bu yana çevrilen rotadaki en güzel duraklardan biri.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.