Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00521/
Night Eternal
SPV Records / Atlantis Müzik
90'lı yılların en özel gruplarındandı Moonspell. Portekiz'den buralara kadar ulaşıp Avrupa'da büyüyebilen başka metal grubu olmaması ile zaten yeterince dikkat çekici bir konuma sahiplerken, en az 3-4 tane muhteşem albümleri ile saygı ve sevgi dağarcığımızda güçlü bir yere sahipler.
Depeche Mode etkisinden kurtulup köklerine döndükleri "The Antidote" (2003) albümünün etkisi hala üzerimizde. Hatta o kadar ki, bir önceki albüm "Memorial"ın vasatı aşamayan müzikalitesi bile etkilemedi beni. Ben hala "Antidote"daydım. Şairlik ve hikâye yazarlığı konusunda oldukça etkileyici bir uğraş ve üsluba sahip olan karanlıklar adamı Fernando'nun dizelerindeki aşk, yalnızlık, rüya, kabuslar, korku, ölüm ve trajedi gibi kavramlara dair esintiler; Ricardo'nun telif hakkı Paradise Lost'a ait olan doom / gotik tandanslı riff ve melodileri ile birleşince ortaya yine muazzam bir eser çıkmış. Anneke destekli 'Scorpion Flower' gotik müzik sevdalıları için tam bir yaz hiti. 'Spring Of Rage' ise "The Antidote"dan bu yana çevrilen rotadaki en güzel duraklardan biri.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.