Turning Season Within DRACONIAN
Napalm Records
Öncelikle bu albüm eleştirisi için geciktiğimizi söylemeliyim. Asıl istediğimiz grupla bir röportaj yapmak ve röportajı bir albüm kritiğiyle desteklemekti. Fakat aylardır ha bugün ha yarın röportaj olacak diyen plak firmasının gazabına uğradık, arada da kritik kaynadı.
Neyse efendim, albüme gelelim. İsveçli grup Draconian'ın tamamı orijinal materyalden oluşan 3.albümü, ilk iki albüme nazaran kirli doom havasının içinden temiz bir gotik rüzgarının daha çok estiği bir albüm. Şarkı bazında bakacak olursak 'Earthbound' ve 'Seasons Apart' ilk dinleyişte kulağa çarpıyor ama geriye kalan yedi şarkının da üstünde eşit derecede uğraşılmış, kafa patlatılmış ve tam bir doom geleneğiyle acı çekilmiş gibi görünüyor. Lisa Johansson'ın Liv Kristine etkileşimli vokali harika, Novembers Doom grubundan Paul Kuhr katkılı erkek vokaller de işlevini başarıyla yerine getiriyor. Aşk, ayrılık, hüzün, kalp ağrısı ve benzeri konuları araç edinen gotik bir yolculuk Draconian'inki. Ve albüm başlığında dendiği gibi gothic/doom dinleyicilerinin yaşadığı mevsimi ters yüz edecek, yazı kışa çevirecek güce sahip.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.