Songs From The Sparkle Lounge DEF LEPPARD
Universal / Topkapı Müzik
Metal dünyasının en iyi hit yazarı grubudur Def Leppard. En muhteşem vokal melodileri, en güzel nakaratlar, en başarılı şarkı düzenlemeleri hep onlardan çıkar. İşte bu yüzden de grubun 30 yıldır marka değeri hiç düşmemiştir.
Def Leppard bu albümde de en iyi bildiği işi yaparak her biri ayrı hit potansiyelli 11 şarkıyı kulaklarımıza yolluyor. Şarkıların hepsi "Hysteria" tadında şarkılar, ancak albümün tek balladı 'Love' özellikle vokal melodileriyle Take That şarkılarını andırıyor. Albümün adında geçen "Sparkle Lounge" diye tabir edilen yer grubun konserlerde backstage'e kurduğu mini stüdyonun adı. Burada mini bir davul seti ve küçük gitar amfileri varmış. Def Leppard genelde şarkılarının ana rifflerini burada yazarmış. Bu albümdeki şarkıların hepsi de o çalışmalar sırasında çıktığı için albümün adını "Sparkle Lounge'dan Şarkılar" koymuşlar. Albümün ilk hiti country sanatçısı Tim McGraw'ın da vokalleriyle desteklediği 'Nine Lives' olmuştu. Yeni hit adaylarım 'C'mon C'mon', 'Love', 'Hallucinate' olsa da bu albümden başka şarkılar hit çıkarsa da şaşırmam. Def Leppard fanları, gözünüz kapalı alın.

Çağlan Tekil

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.