Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00563/
Revelation
Frontiers Records
Amerikalı melodik rock grubu Journey, 90'ların ortasında vokalist Steve Perry'le yollarını ayırdıktan sonra vokalist mevkiinde iki büyük isimle çalıştı; Steve Augeri (ex-Tyketto) ve Jeff Scott Soto (Talisman). Augeri ile albümler kaydettiler, Soto'yla ise sadece turneye çıktılar.
Her ikisiyle de Perry ile grup arasında olan kimya tutmadı maalesef. Ancak bu kez ses ve yorum olarak Steve Perry'le aynı özelliklere sahip birini buldular. Filipinli Arnel Pineda, bir Journey cover band'in solisti. Youtube'da gitarist Neal Schon tarafından keşfedildi ve gruba çağrıldı. "Revelation" grubun Arnel Pineda'yla kaydettiği ilk albüm ama belli ki son olmayacak. Grup adamına o kadar güveniyor ki, Perry'nin sesinden dinlemeye alıştığımız Journey klasiklerini de 2.bir CD'de yeni yorumlarıyla beğenimize sunmuşlar. Pineda'nın performansına da, yeni şarkılara da geçer not veriyoruz.

Çağlan Tekil

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.