Songs From The Last View LACRIMAS PROFUNDERE
Napalm Records
Alman gotik rock grubu Lacrimas Profundere 1993'ten beri faal ama bunca zamandır bir türlü beklenen çıkışı gerçekleştiremedi. Bunda grubun ''rüzgar ne taraftan eserse öyle takılalım'' anlayışının katkısı yadsınamaz elbette.
En sonunda grubun kurucu elemanı vokalist Christopher da bir albümde Anathema, bir albümde Ever Eve, bir albümde falanca olmaktan sıkılmış olmalı ki, geçen yıl grubu bıraktı gitti, yerine genç yetenek Rob Vitecca geldi. Albümde 'A Dead Man', 'Lullaby For A Weeping Girl', 'And God's Ocean' gibi şarkılarda yoğun HIM etkilenimi olsa da, albümün genelinde birebir benzerlik sözkonusu değil neyse ki. Bu bile gelecek için umut verici bir gelişme grup adına. Geçen yıl Apocalyptica ile turladılar, orada kazandıkları yeni fanları birinin klonu oldukları için kaybederlerse yazık olur. Albüm bir "Memorandum" ya da "Fall, I Will Follow" kadar başarılı değil ama grubun fanlarını tatmin edecek potansiyele sahip.

Çağlan Tekil

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.