The Unspoken King CRYPTOPSY
Century Media / EMI
Şimdi, müzik dünyasında örneğine pek de sık rastlanmayan bir durum söz konusu burada. Hafızam beni yanıltmıyorsa en son Napalm Death'ten Shane Embury, Nasum hakkında konuşurken buna benzer şeyler söylemişti.
Nedir o? Dün ilham verdiğinden bugün ilham almak! Kulağa tekerleme gibi geldiğinin farkındayım ama kırk yıllık Cryptopsy'nin günün birinde deathcore denen hadiseyle bu kadar içli dışlı olacağına da kimse ihtimal vermiyordu. İlk ve orta dereceli öğrenimlerini Vatikan'da tamamlayan death metalci kitle grubu derhal davayı satmakla damgalayıp aforoz etti bile. Daha az muhafazakar olanlarsa sanal alemde "Job For Cryptopsy" diyerek dalgalarını geçiyor. Gerçekten de, bir Job For A Cowboy albümünde Cryptopsy etkilenimleri duymak tamam ama bunun tam tersini hazmetmek için işkembe gibi bir mideye sahip olmak gerekiyor. Kendi adıma, Lord Worm'un gidişiyle grubun bir miktar modern soundlara göz kırpacağını tahmin ediyordum ancak bu kadar farklı bir Cryptopsy ile karşılaşacağım aklımın ucundan geçmezdi. Yine de karamsar değilim, grup bu cesur kararıyla hiç kimsenin sahiplenmediği o gri bölgeye adım attı. Gelen yıkıcı eleştiriler dağılmaya veya keskin bir tornistanla "köklere" dönmeye mecbur etmezse burada da iyi iş yapabilirler. "Düz-çığlık vokalli metılkor topluluğu kriptopsi" demek pek çoklarına küfür gibi gelecek ama olay bu.

Utku Usta

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.