The Man Who Would Not Die BLAZE BAYLEY
Blaze Bayley Recordings
Blaze'i Wolfsbane'den beri takip ediyorum, bence sıradışı bir ses rengi ve bitmek tükenmek bilmeyen bir metal tutkusu var ama hak ettiği saygıyı maalesef görmüyor.
Besteci olarak ne kadar yaratıcı olduğunu Iron Maiden'ın kıymeti bilinmeyen hazinesi "X-Factor"da veya tüm solo albümlerinde görebilirsiniz. Şimdi Blaze soyadını da albüm kapağına koyarak kariyerinde yeni bir sayfa açıyor. 4.solo albümü, Blaze'in en çok Maiden melodilerine başvurduğu albüm olarak en baştan dikkat çekiyor. Albümle aynı ismi taşıyan şarkı ve akabinde gelen 'Blackmailer' daha baştan gazı köklüyor. Albümün isminden anlaşılan "Yıkılmadım, ayaktayım" konsepti şarkılara sızmış durumda. 'Smile Back At Death', 'Samurai' ve 'Waiting For My Life To Begin' Blaze'in hayata meydan okuduğu üç muhteşem şarkı. Daha önce mix'lerini Andy Sneap'e yaptıran Blaze bu defa Wolfsbane'deki gitarist arkadaşına yaptırmış, bu yüzden sound diğer albümleri kadar iddialı değil, 'Robot' gibi birkaç zayıf şarkı da yok değil ama bu albümü başta Iron Maiden fan'ları olmak üzere melodik ve gaz bir albüm arayan herkese öneririm.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.