Phases Of Dimensional Torture DECAYING PURITY
Grotesque Productions / Hammer Müzik
Kadıköy'de vahşet! Hürriyet'in 3. sayfaya attığı tür vahşetlerden de değil, CNN'in yayın akışını kesip ''breaking news'' başlığıyla dünyaya duyuracağı tür bir vahşet!
İki sayı önce grupla yaptığımız röportajda müjdelenen albüm nihayet yurt sathında dağıtıma girdi. Girdi ve biz de, şimdiye kadar tadımlık parçalara bakarak kafamızda oluşturduğumuz "gelecek vaad eden grup" fikrini derhal "bu grup olmuş aga"ya çevirdik. Suffocation ekolünün en kemik kıran unsurlarını özümsemiş, bu alanda Ankaralı grup hegemonyasını tehdit edecek kadar sıkı çalınmış ve şaşırtıcı derecede iyi kaydedilmiş bir ürün var karşımızda. Gitar sololarına hemen hiç yer verilmeyen, death metalin bu türevinde parçaların akıcılığı tempo değişiklikleri ve riff çeşitliliğiyle sağlanır genelde. Ve yine genelde pek çok grup bunu beceremediğinden dakikalar ilerledikçe manasız bir mi teli karambolüne maruz kalırsınız. Yalnız görünüşe göre Decaying Purity bu işi de iyi kıvırmış. Ecnebilerin slam tabir ettiği yavaş-ama-gaz partisyonlara biraz daha şans tanınırsa grubun vahşet potansiyeli de katlanır kanaatimce. Sonuç olarak başarısının tesadüf olmadığını kanıtlayan Decaying Purity'yi bir kez daha tebrik edip PoDT'yi (ver beraberindeki marşandizi) tüm ekstrem metal manyaklarına hararetle tavsiye ederim.

Utku Usta

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.