Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00570/
Phases Of Dimensional Torture
Grotesque Productions / Hammer Müzik
Kadıköy'de vahşet! Hürriyet'in 3. sayfaya attığı tür vahşetlerden de değil, CNN'in yayın akışını kesip ''breaking news'' başlığıyla dünyaya duyuracağı tür bir vahşet!
İki sayı önce grupla yaptığımız röportajda müjdelenen albüm nihayet yurt sathında dağıtıma girdi. Girdi ve biz de, şimdiye kadar tadımlık parçalara bakarak kafamızda oluşturduğumuz "gelecek vaad eden grup" fikrini derhal "bu grup olmuş aga"ya çevirdik. Suffocation ekolünün en kemik kıran unsurlarını özümsemiş, bu alanda Ankaralı grup hegemonyasını tehdit edecek kadar sıkı çalınmış ve şaşırtıcı derecede iyi kaydedilmiş bir ürün var karşımızda. Gitar sololarına hemen hiç yer verilmeyen, death metalin bu türevinde parçaların akıcılığı tempo değişiklikleri ve riff çeşitliliğiyle sağlanır genelde. Ve yine genelde pek çok grup bunu beceremediğinden dakikalar ilerledikçe manasız bir mi teli karambolüne maruz kalırsınız. Yalnız görünüşe göre Decaying Purity bu işi de iyi kıvırmış. Ecnebilerin slam tabir ettiği yavaş-ama-gaz partisyonlara biraz daha şans tanınırsa grubun vahşet potansiyeli de katlanır kanaatimce. Sonuç olarak başarısının tesadüf olmadığını kanıtlayan Decaying Purity'yi bir kez daha tebrik edip PoDT'yi (ver beraberindeki marşandizi) tüm ekstrem metal manyaklarına hararetle tavsiye ederim.

Utku Usta

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.