Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00573/
Conquer
Roadrunner Records / Equinox Müzik
''Dark Ages'' (2005) ile köklere dönen Soulfly, yeniden melodiyi hatırladıkları, zımba gibi bir albümle ortalığın tozunu atıyor. Max'den artık kötü bir prodüksiyon çıkmayacağını kabul edelim.
Yaklaşık 15 yıldır vasat sound'a sahip bir işe imza atmadı, atmıyor. Gümbür gümbür gitar ve davulların yanı sıra, Max kendi vokallerini de kariyerinde hiç olmadığı kadar keskin kullanıyor bu albümde. 'Paranoia', 'Warmageddon' (bas yürüyüşüne dikkat) ve 'Doom' (nakarata dikkat) gibi klasik Soulfly üslubundaki bombaların yanı sıra, 'Enemy Ghost', 'Rough' ve 'Unleash' gibi yer yer death, yer yer thrash uçlarına ani kaçışlar yapan patlayıcılar da mevcut. 'Fall Of The Cycophants'ın sonundaki Arap esintileri (Mısır'da kaydedilmiş) dikkat çeken diğer nokta. Açılış şarkısı 'Blood Fire War Hate'de Morbid Angel'dan David Vincent baba, 'Unleash'de ise Throwdown'dan Dave Peters vokallerde Max'e eşlik ediyor. Albümün sürprizi ise enstrümantal hit 'Soulfly VI'. "Max bu kadar melodik olur muydu?" dedirtecek kadar şaşırtıcı. Kısacası Soulfly'dan çok iyi bir albüm daha...

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.