Along Came A Spider ALICE COOPER
SPV / Atlantis Müzik
Her şeyden önce, kurbanlarını ipeklere sararak öldüren, kendi örümceğini yaratmak için hepsinden birer bacak koparan ve son kurbanına da aşık olan bir seri katilin öyküsünün anlatıldığı konsept albüm fikrini duyduğumda, bundan daha karanlık bir müzik beklediğimi söyleyeyim.
İki binlerin başındaki industrial rock denemelerinden ("Brutal Planet", yer yer "Dragontown") alnının akıyla çıkan Alice, "The Eyes Of AC" albümüyle klasik dönemlerine dönmeyi tercih etti. Sonuç kimine göre mükemmeldi kimine (bana) göre ise eskilerin gölgesinde kalıyordu. "Along..." ise albümün prodüktörleri ve gitaristlerinden biri olan Greg Hapton tarafından o eski dönemlerin mücevherlerinden "Billion Dolar Babies" ile "Brutal Planet" arasında bir yerde olarak tanımlanıyor. Her neredeyse, ikisini de ıskalamış bir yerde olduğu kesin. Slash ve Ozzy gibi konukların katkılarıyla dahi düşe kalka ilerleyen, unutulmaya müsait bir albüm "Along...". 'I Am The Spider', aşırı derecede kötü sözlerine karşın 'Killed By Love' ve 'Vengeance Is Mine' öne çıkan şarkıları. Daha doğrusu, diğerlerinin mütevazilikleri onları öne itiyor diyelim. Şarkılar güçlü olsalar, böyle neşeli melodilerle cinayet öyküsü anlatılmasını boş verip müziği dinleyeceğim ancak maalesef albümde neyi tutsam elimde kalıyor. İlk Alice deneyiminizse çok zayıf gelir; eski hayranlardansanız, en iyimser tahminle, orta karar. Siz en iyisi "Along..."u baştan sona dinleyebileceğiniz myspace sayfasını ziyaret edin, kararınızı öyle verin. Son olarak, albümün sadece itunes üzerinden edinilebilen üç bonus şarkısına da değinmeden bitirmeyelim. Bu devirde ekmek aslanın ağzında gerçekten.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.