Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00574/
Along Came A Spider
SPV / Atlantis Müzik
Her şeyden önce, kurbanlarını ipeklere sararak öldüren, kendi örümceğini yaratmak için hepsinden birer bacak koparan ve son kurbanına da aşık olan bir seri katilin öyküsünün anlatıldığı konsept albüm fikrini duyduğumda, bundan daha karanlık bir müzik beklediğimi söyleyeyim.
İki binlerin başındaki industrial rock denemelerinden ("Brutal Planet", yer yer "Dragontown") alnının akıyla çıkan Alice, "The Eyes Of AC" albümüyle klasik dönemlerine dönmeyi tercih etti. Sonuç kimine göre mükemmeldi kimine (bana) göre ise eskilerin gölgesinde kalıyordu. "Along..." ise albümün prodüktörleri ve gitaristlerinden biri olan Greg Hapton tarafından o eski dönemlerin mücevherlerinden "Billion Dolar Babies" ile "Brutal Planet" arasında bir yerde olarak tanımlanıyor. Her neredeyse, ikisini de ıskalamış bir yerde olduğu kesin. Slash ve Ozzy gibi konukların katkılarıyla dahi düşe kalka ilerleyen, unutulmaya müsait bir albüm "Along...". 'I Am The Spider', aşırı derecede kötü sözlerine karşın 'Killed By Love' ve 'Vengeance Is Mine' öne çıkan şarkıları. Daha doğrusu, diğerlerinin mütevazilikleri onları öne itiyor diyelim. Şarkılar güçlü olsalar, böyle neşeli melodilerle cinayet öyküsü anlatılmasını boş verip müziği dinleyeceğim ancak maalesef albümde neyi tutsam elimde kalıyor. İlk Alice deneyiminizse çok zayıf gelir; eski hayranlardansanız, en iyimser tahminle, orta karar. Siz en iyisi "Along..."u baştan sona dinleyebileceğiniz myspace sayfasını ziyaret edin, kararınızı öyle verin. Son olarak, albümün sadece itunes üzerinden edinilebilen üç bonus şarkısına da değinmeden bitirmeyelim. Bu devirde ekmek aslanın ağzında gerçekten.

Özgür Öğret

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.