Sharing Space COG
Inside Out / Atlantis Müzik
Avustralya'dan çıkan prog rock / art rock üçlüsü Cog'un müziğini tanımlamak zor. Isis'in yumuşak hali, A Perfect Circle'ın entelektüel agresyonu, Porcupine Tree'nin çaktırmayan komplikasyonu, Rush'tan gelme trio anlayışı, Dredg ve Incubus gibilerin romantik kırılganlığı ve Interpol'ün minimalist gitar tınıları Cog adı altında özgün bir kimya ile birleştirilmiş diye özetleyebiliriz.
Cog'un müziği her ne kadar ilk dinleyişte anlaşılması güç olsa da memleketlerinde epey popülerler, albümden çıkan ilk single 'Bird Of Feather' Avustralya listelerinin zirvesine kurulmuş. Fakat albümde daha iyi şarkılar var; 'Are You Interested?', 'What If', 'Four Walls' gibi. Grubun politik tavrı da oldukça keskin, 'The Movie's Over' şarkısı anti-militarist aktivist Mario Savio'nun ünlü bir konuşmasıyla başlıyor ve silahlanmaya karşı tavır alan şarkı sözleriyle devam ediyor. Davulcu Lucius Borich, gitar-vokalist Flynn Gower ve basta kardeşi Luke Gower hem trio olarak, hem de bireysel olarak döktürüyorlar. Porcupine Tree, Three, Oceansize, Isis gibi modern progresif gruplarının takipçileri bu 73 dakikalık progresif yolculuğuna mutlaka çıkmalı.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.