Motörizer MOTÖRHEAD
SPV / Atlantis Müzik
Yeni bir Motörhead albümü. Kapağından içeriğine, herhangi bir sürpriz barındırmıyor ama zaten Lemmy ve çetesinden bunu beklemiyoruz.
Benim şahsen bu gruptan beklediğim tek şey, raflarınızda yan yana diziliyken "Ace Of Spades", "Overkill", "1916", "Bastards" gibi kendi çaplarında efsane başlıkların yanında sırıtmayacak iyilikte işler. "Motörizer" ise, ileride yukarıdakiler gibi anılacak olmasına pek ihtimal vermesem de kesinlikle "March Or Die" gibi kâbus albümlerin yanında yer almıyor. Bir bütün olarak baktığımızda, 'Rock Out' dışında "hit" (evet, hangi gruptan bahsettiğimi biliyorum, o yüzden tırnak içinde) barındırmasa da sıkılmadan dinlenebilecek ve size beklediğinizi verecek bir albüm. 'Back On The Chain' ve 'One Short Life' gibi şarkılarda daha güçlü olmak kaydıyla, Motörhead'in blues'a bakan yüzünü sık görüyoruz ki, bu her zaman iyiye işarettir. "Motörizer"ı sadece enerjik değil aynı zamanda eğlenceli kılan etken de bu zaten. 'Heroes', 'Teach You How To Sing The Blues' ve 'The Thousand Names Of God' şahsen dikkatimi çeken şarkılar oldu ama "Motorizer"ın geleceğe bırakacağı miras 'Rock Out' olacaktır diyorum yeniden. Bir klasik değil, Motörhead'i buradan alıp şuraya koyacak bir albüm de değil. Sadece bildiğimiz Motörhead. Seviyorsanız, seversiniz.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.