Masterpieces HAMMERFALL
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
Klasik metal söz konusu oldu mu günümüz grupları arasında dersine en iyi çalışmış gruptur Hammerfall. New Wave Of British Heavy Metal'i, Alman metal'ini ve dünyanın dört bir yanında ismi yeterince duyulmamış grupları çok iyi bilirler, röportajlarında ve kayıtlarında esinlendikleri gruplara haklarını teslim ederler.
Aslında Hammerfall 80'ler metaline bir "tribute" niteliğinde kurulmuş bir gruptur. İşte bu toplamayla grup bu özelliğinin altını daha koyu bir kalemle çiziyor. Albümde büyük kısmı eski Hammerfall E.P.'lerinde, b-side'larında ve albümlerinde yer alan cover'lar mevcut. Helloween, Rainbow, Accept, Twisted Sister, Judas Priest, Skid Row, KISS şarkılarını Hammerfall'dan dinlemek açıkçası pek bir şey ifade etmiyor, Hammerfall kendini asıl olarak Pretty Maids, Riot, Warlord, Picture, Loudness, Chastain, Heavy Load ve Stormwitch gibi nispeten az bilinen grupların şarkılarında gösteriyor. Joacim Cans'ın vokal rengini hep çok sevmişimdir ama birbirinden çok farklı grupların cover'larında kendi vokal sınırlarını aşmayı hiç düşünmemesi tek düzelik yaratıyor. Yine de bu bilinen ve bilinmeyen başyapıtları Hammerfall'dan dinlemek grubun fan'ları için çok güzel bir deneyim.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.