American Dream WALLS OF JERICHO
Trustkill Records
Metalcore gün geçtikçe -ve biraz da modası- aradığı taze kanı hatunlardan buluyor. Nedense bu türün yitmesine bir türlü gönlü el vermeyen cici ablaların adamı mezarında ters çevirecek performanslarıyla kotardıkları işler takdiri bir hayli hak eden cinsten.
Bu camianın kendi çapında isim yapabilmiş gruplarından Walls Of Jericho'nun da yeni albümü elime geçtiğinde bir hayli umutluydum, albümün agresifliği ve teknik kapasitesi bir yana, "American Dream" grubun metalden ziyade core arenaya geçme taraftarı olduğunun canlı kanıtı. Şarkıların dinamik ancak kemik kırmaktan çekinmeyen yapılarının bu minvalde şekillenmiş olması türün sevenlerini mutlu edecek gibi gözüküyor. Yine de albümü dinlerken bir ballat olsun diye çok beklemiştim, son şarkıya bir kala halâ koyun boğazlayan albümün son şarkısının adı da 'The Slaughter Begins' olunca içimden dedim "İşkembeyi de bu alır götürür", gelin görün ki böyle bir ballat olamaz, resmen sinirlerine kadar tertemiz yapıyor insanı! Sırf bu şarkı yüzünden albüme bir ekstra not da benden!

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.