Lonely Are The Brave JORN
Frontiers Records
Ark, Beyond Twilight, Ayreon, Millenium, Brazon Abbot, Masterplan, Avantasia, Ken Hensley gibi onlarca sanatçı ve topluluk ile yaptığı işleriyle tanınan, günümüzün en üretken ve en iyi solistlerinden biri Jorn Lande.
Bu da onun beşinci solo albümü. Kendi albümlerinde genelde en büyük idolü olan David Coverdale'e öykünen Norveçli şarkıcı bu defa Ronnie James Dio çizgisinde vokaller tercih etmiş, besteler de Dio'lu Black Sabbath'ı anımsatır cinsten. Bana göre Jorn imzasının bulunduğu en iyi eser olan Beyond Twilight'ın ilk albümünde yer alan 'Hellfire'ın yeni versiyonu bu albüme taşınmış fakat orijinali kadar etkileyici değil. Bonus olarak Deep Purple cover'ı 'Stormbringer'ın yer aldığı albüm, diğer Jorn solo albümlerinde olduğu gibi çok iyi üç-dört şarkı ve Deja-vu hissi yaratan özgünlükten uzak diğer şarkılardan oluşuyor. 'Night City', 'Shadow People', 'Promises' albümün en iyi şarkıları. Hiç kuşku yok ki, Jorn Lande günümüzün en etkileyici sesi ama "Ohaaa nasıl söylemiş be adam" dedirttiği kadar, "Oha ne biçim şarkı yapmış" dedirttiği an tanrı mertebesine yükselecektir.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.