Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00581/
Lonely Are The Brave
Frontiers Records
Ark, Beyond Twilight, Ayreon, Millenium, Brazon Abbot, Masterplan, Avantasia, Ken Hensley gibi onlarca sanatçı ve topluluk ile yaptığı işleriyle tanınan, günümüzün en üretken ve en iyi solistlerinden biri Jorn Lande.
Bu da onun beşinci solo albümü. Kendi albümlerinde genelde en büyük idolü olan David Coverdale'e öykünen Norveçli şarkıcı bu defa Ronnie James Dio çizgisinde vokaller tercih etmiş, besteler de Dio'lu Black Sabbath'ı anımsatır cinsten. Bana göre Jorn imzasının bulunduğu en iyi eser olan Beyond Twilight'ın ilk albümünde yer alan 'Hellfire'ın yeni versiyonu bu albüme taşınmış fakat orijinali kadar etkileyici değil. Bonus olarak Deep Purple cover'ı 'Stormbringer'ın yer aldığı albüm, diğer Jorn solo albümlerinde olduğu gibi çok iyi üç-dört şarkı ve Deja-vu hissi yaratan özgünlükten uzak diğer şarkılardan oluşuyor. 'Night City', 'Shadow People', 'Promises' albümün en iyi şarkıları. Hiç kuşku yok ki, Jorn Lande günümüzün en etkileyici sesi ama "Ohaaa nasıl söylemiş be adam" dedirttiği kadar, "Oha ne biçim şarkı yapmış" dedirttiği an tanrı mertebesine yükselecektir.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.