Backyard Babies BACKYARD BABIES
Spinefarm Records
Mübarek adam şu Dregen. Sen kalk her şeyin hala ABBA'ya referansla tanımlandığı zamanlarda İsveç'e punk rock/glam hadisesini getir, yetinme Hellacopters'ın harcını karanlardan ol, dahası Backyard Babies bünyesinde yürüttüğün garantili kulak pası giderme işinde hep zirveye oyna.
Evet, bu bir kritik değil methiye. BYB kariyerinin en güçlü albümlerinden birini çıkardı. "People Like People Like People Like Us"tan fersah fersah ötede; 'Fuck Off And Die', 'Back On The Juice', 'Drool' gibi hitler yüzünden sırf bu heriflere ilham verdi diye insanda Stooges'a, Ramones'a, ne bileyim New York Dolls'a falan tapma arzusu uyandıran bir albüm hem de. Yapımcı koltuğunda bu kez Nicke Andersson'un oturmuyor oluşu bir eksik gibi görünebilir ama hayır, onun yerini alan da yabancımız sayılmaz: Clawfinger, Rammstein, Apocalyptica gibi gruplara çektiği tonlardan hatırladığımız Jacob Hellner (ki kendisi burada da konuşturmuş sanatını). Ana fikri "Bu albüm şahane" olan daha kaç cümle kurabilirim bilmiyorum ama durum bu. Tüm güzel kızlara ve yakışıklı oğlanlara tavsiyemdir. (Çirkinleri ve rock'n'roll'a kafası basmayanları en yakın Doğu Yücel kritiğine alalım :) )

Utku Usta

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.