Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00583/
New Era
Frontiers Records
Kurduğu ve büyüttüğü Stratovarius'tan yılan hikayesine dönüşen bir senaryoyla ayrılan Timo Tolkki aslen grubunun bir sonraki albümü için yaptığı besteleri neredeyse tek başına Revolution Renaissance adı altında kaydetti.
Üç vokalist ona eşlik etti. Helloween'in eski solisti Michael Kiske bunlardan en önemlisi, birçok projede karşımıza çıksa da metal jübilesini çoktan yaptığını iddia eden efsanevi solistin beş şarkıda power metal söylemesi bile bu albümü nimet haline getiriyor. Tobias Sammet (Edguy&Avantasia) ve Pasi Rantanen (Thunderstone) de bu albümde müthiş performans çıkaran diğer iki isim. Ama esas olay bestelerde. Kiske'nin döktürdüğü 'I Did It My Way', nakaratı dile dolanan 'We Are Magic' ve Stratovarius'un dağılmadan önce Wacken performansında çaldığı 'Last Night On Earth' bunlardan sadece üçü. Metal'in en az "cool" türü olan power metal adı altında değerlendirileceğinden çok az kişi bu albümün kıymetini bilecek. Ama klasik metal melodilerine ibadet eden herkes için tapınak haline gelebilecek bir albüm "New Era". Strato ruhu yaşıyor!

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.