Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00584/
New Metal Leader
AFM Records
Heavy metal öyle büyük öyle ölümsüz bir aşk ki, yirmi yıl uzak kalsanız da, altmış yaşına merdiven dayamış olsanız da bir gün gelip yakanıza sarılabiliyor. Ross'un yeniden heavy metal'e dönmesi büyük bir kazanç çünkü günümüzde safkan metal icrası konusunda büyük bir eksiklik söz konusu.
Speed atmış power metal grupları kesmiyor true metalciyi. Ross bu albümde imdadımıza koşuyor ve Ivory Night grubunun elemanlarıyla birlikte Manowar'ın ilk dönemini anımsatan yer yer epik, yer yer kaba, yer yer melodik bir heavy metal inşa ediyor. Bazı dergilerde "Manowar'ın Kings Of Metal'inden beri yaptığı en iyi şey" diye yazıldı albüm için. Bu tip yorumlar abartı ama gerçekten de Manowar'dan uzun zamandır duymadığımız kadar iyi şarkılar (bkz: 'I Got The Right', 'Matador') var albümde. Ross'un soloları yine öldürücü. Tek sorun vokaller. Eğer Eric Adams söyleseydi gerçekten de "Kings Of Metal"den beri yapılmış en iyi Manowar stilindeki metal albümü olabilirdi. Ama bu hali de Manowar hayranlarını ve true metal sevdalılarını fazlasıyla tatmin edecektir.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.