03 A Trilogy Part 3 DOMINICI
Inside Out Records
Dream Theater'ın ilk albümü ''When Dream and Day Unite''da dönemin prog metal vokal tekniğini başarıyla yansıtan Charlie Dominici'nin bu albümden sonra sırra kadem basması bence üzücü bir gelişmeydi.
Neyse ki, tıpkı Ross the Boss örneğinde olduğu gibi adına metal dediğimiz şey bir kere kana girdi mi, çıkartmak olanaksız. Siz kaçsanız bile o sizin peşinizi bırakmıyor. Dominici de tek başına bir akustik albümle yeniden başlattığı kariyerini İtalyan bir Dream Theater tribute grubuyla kaydettiği albümle devam ettirmişti. Üçlemenin son halkasında klasik progresif metal çizgisini tekrarlıyor Dominici. Yine büyük ölçüde Dream Theater'ı hatırlatan enstrümantal pasajlarla donatılmış bir albümden söz ediyoruz. Dominici ne zaman DT'den uzaklaşıyor, o zaman gerçekten vurucu işlere imza atıyor, 'So Help Me God' ve 'Genesis' gibi. Dominici'nin vokalleri WDaDU'daki halini arattırıyor, hatta bazen kulakları tırmalıyor ama her şeye karşın tonlarca Dream Theater klonunun arasında DT müziğinin mimarlarından biri olan Dominici'nin imzası bu albümü değerli kılmaya yetiyor.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.