Thine Eyes Bleed THINE EYES BLEED
The End Records
Headbang olarak rock ve metal'in köklerinden kopmamaya gösterdiğimiz gayreti, yeniler arasında dikkatimizi çeken kaliteli gruplar konusunda da göstermeye çalışıyoruz.
İşte heyecan verici bir yeni oluşum; 2005 yılında Kanada'da kurulmuş olan death metal grubu Thine Eyes Bleed. Grubun adını duyurmaya başlaması, bas gitaristleri Johnny'nin abisi Tom Araya'nın grubu Slayer ile birlikte çıktıkları Unholy Alliance turnesi sayesinde oldu. Bilirsiniz, Slayer gelecek gördüğü genç gruplara her zaman destek olmuştur. Thine Eyes Bleed'in fazladan avantajı ise Slayer ile ailevi bir bağları da olması. Grubun ilk albümü 2005 yılında çıkmış. Bu ise ikinci albümleri. Müzikal olarak, ortada çok özgün bir iş olduğunu söyleyemeyiz. Fakat gitar-davul partisyonları olsun, vokallerin aşırı grind'a kaçmadan tane tane vuruculuğu olsun, old-school death metal endeksli vasat üzeri bir iş ortaya çıkarmış. Kesik rifflerin yanı sıra, melodi konusunda da potansiyele sahipler. Belli ki Lamb Of God'dan -özellikle de ilk dönemlerinden- çokça etkilenmişler. Eksiklikleri ise "catchy" nakarat ya da rifflerin azlığı.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.