Declaration BLEEDING THROUGH
Trustkill Records / SPV Records
Çekirge maratonu gibidir müzik dünyası. Çekirgelerin ilk zıplayışları, izleyen ve dinleyende heyecan uyandırırken maalesef çoğu aynı mesafeyi her zıplayışında kat edemez ve yarışı tamamlamaya fırsat dahi bulamadan unutulup gider.
Zira bu yarışta sadece galipler hatırlanır. Orange County çıkışlı metalcore grubu Bleeding Through'nun yeni albümünü merakla beklemekteydim. Grup; yoğun ve neredeyse gotik diyebileceğimiz tonda kullandıkları klavyeleri, en sert şarkılarına bile melankolik bir hava veren vokalistleri ve seksapeliyle grubun şöhretine şöhret katan Marta ile resmen yepyeni bir soluktu. İlk albümleri "This Is Love, This Is Murderous" (2003) ile dikkatleri üzerine çeken ve "The Truth" (2006) ile haklı olarak takdirimizi kazanan grup, çıkışı yılan hikayesine dönen "Declaration" ile bir anlamda kendi pimini çekmiş! Yükselişte olan bir grup için müzikal anlamda büyük bir geri adım olarak değerlendirdiğim albümün en büyük eksisi, şimdiye kadar takdir ettiğim tüm orijinal numaraları bestelere şuursuzca döküp saçarak klişeleştirmesidir. Umarım kısa zamanda toparlanıp kendilerine yakışır bir albümle sevenlerini mutlu ederler.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.