Among Beggars And Thieves FALCONER
Metal Blade / Hammer Müzik
İskandinavya'da doğmak, büyümek, yaşamak, oralı olmayan birçok kişinin en büyük hayallerinden biridir. Danimarka'da alışveriş yapmak, Finlandiya'da kız kesmek, Norveç'te fiyord gezmek, İsveç'te nefes almak... Benim de dahil olduğum çok geniş bir insan topluluğu gençliğini bu emelin peşinde koşarak heba etmiştir (ben halen azimle etmekteyim, inanıyorum, gidicem!).
Geçen senemi üzerine araştırmakla geçirdiğim güzide ülke İsveç'le ilgili size hoş bir bilgi vereyim: Swedish Death Metal gazı Avrupa'yı sarıp ülkenin gençler arasındaki borsa değerini katladıktan sonra, devlet metal müzisyenlerinin ilk albümlerini finanse etme kararı aldı. İsveç'ten mantar gibi grup türemesinin önemli sebeplerinden biri de budur, aklınızda bulunsun. Tabii İsveç'in bir de N.W.O.S.D.M. gazından önce piyasalara sürdüğü ve kalbimizi fetheden gruplar var. "Halk metal" grubu Falconer da (tabii genelde esas solist Mathias Blad'ın olduğu zamanlarda) kulaklarımızın oralı sadık yoldaşlarından. Yeni albümleri "Among Beggars And Thieves" ile ne İskandinav mitolojisinden aldıkları han hamam temalı sözlerini, ne gözlerden yaş akıtan melodilerini terkeden Falconer yine leziz bir albüm yapmış. 2002'de gruptan uzaklaştırılan Blad'ın 2007 tarihli "Northwind" albümüyle geri dönüşü muhteşem de olsa, Falconer bu albümü geçmeyi başarmış. Ancak şimdiden uyarıyorum: melodiler hakikaten çok hüzünlü, eğer moraliniz bozukken dinlerseniz ya gözlerinizden yaş gelir, ya da yemek borunuzdan midenize sıvı gider.

Can Çakır

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.