A Dead Heavy Day POISONBLACK
Century Media / EMI
Finlandiya'dan babası çıksa yiyecek yamyam dostlar beri gelsin! Geçen ay sayfalarımızda yer verdiğimiz Poisonblack'in albümü sonunda elimize ulaştı. Ulaştı da biraz düşünceliyim albüm hakkında. Grubun 2. albümü ''Lust Stained Despair'' (2006) ile Ville'nin bestekâr kimliği tavan yapmıştı.
En az vokal melodileri kadar -ki Sentenced zamanlarından biliyoruz üstadın bu alandaki yeteneğini- gitar partisyonlarının da değme İskandinav gruplara taş çıkardığı müthiş bir albüme imza atmışlardı. Yazı geride bıraktığımız şu günlerde elimize geçen yeni albümse grubun "Escapexstacy" (2003) adlı ilk albümüne çok daha yakın bir duruş sergilemekte. Besteler özellikle albümün ilk yarısı itibariyle düşük tempolu Fin rock'ının güzide örneklerinden oluşmakta ancak "bu şarkılardan hangisini alıp bir önceki Poisonblack albümüne koyardın?" diye sorsanız net bir cevap veremem. Çok şükür ki ikinci yarısında bir hayli toparlıyor albüm, 'X' ve 'Human-Compost' ile bir anda yüz değiştiriyor ve 'Hatelove' ile zirvesine erişiyor. Poisonblack dinamizm ve tempo bakımından önceki albümünü aratsa da şarkıların kalitesi ve albümün tırmanışta olan ivmesi sevenlerini mutlu edecektir eminim.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.