Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00669/
Versus
Century Media / EMI
Bir albüme dair herhangi bir yorum yapmadan önce, o albümü sindirmek gerek! İçinde bulunduğumuz ''tüketim çılgınlığı'' içerisinde özellikle sanat eserlerine karşı acımasızca kullanılan ''kullan, at'' uygulamasından tiksiniyorum. Bir albümü toplamda ''bir iki defa'' dinleyip de o albüm hakkında atıp tutanları görmekten, duymaktan, okumaktan bıktım.
Sanatın, müziğin ve algılamanın ne anlama geldiğinden habersiz olarak yaşayan bu "çok bilmişlere" inat; elime geçen her albümü hala ısrarla defalarca dinliyorum, eğer o albüm hakkında bir şeyler anlamak istiyorsam. Tıpkı İsveç'in bu post-At The Gates oluşumu The Haunted'ın yeni albümü için yaptığım gibi... Fakat "rEVOLVEr" (2004) sonrası grupta, ilk dönemlerinde yarattıkları müzikal imaja yakışmayan bir sürat problemi var bana kalırsa. At The Gates efsanesini yaratanlardan Anders Björler, gitar riffleri söz konusu olduğunda son sürat hızdan pek haz almıyor artık sanırım. Bu da ortaya bence vasat The Haunted albümleri çıkarıyor, tıpkı son iki albümde olduğu gibi...

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.